Vendosni fjalën kyçe....

Solskjaer drejt shkarkimit, Man.United mendon për Allegrin


E ardhmja e Ole Gunnar Solskjaer në stolin e Manchester United është në fije të perit.

Humbja e fundit ndaj Newcastle i ka hedhur benzinë zjarrit me drejtuesit e “Djajve të Kuq” që po mendojnë për pasuesin e norvegjezit.

9 pikë të grumbulluara në 8 javë janë shumë pak për një skuadër si Manchester United dhe Solskjaer mund të shkarkohet zyrtarisht nga dita në ditë.

Emri i parë në listën e dëshirave të drejtuesve të United është ish-trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, i cili gjatë kësaj periudhe pushimi ka bërë një kurs intensiv për të mësuar gjuhën angleze.