Vendosni fjalën kyçe....

Fundoset jahti me flamur panamez në Dhërmi


Një jaht është fundosur këtë pasdite në Dhërmi.

Rreth orës 18.30 është njoftuar SPK Dhërmi se në Drimadhes Dhërmi në një distancë rreth 100 m nga bregu duke qëndruar bovë në spirancë është mbytur një mjet lundrues rreth 5m i gjatë i si pasojë e ndonjë çarje që mund të ketë pasur, nuk ka dëme në njerëz.

Mjeti lundrues i mbytur është Jaht rreth 15 m i gjatë me emrin “BAE” me flamur Panamez, në pronësi të shtetasit Festim Prendi i lindur në Shkodër banues ne Tiranë.

Në jaht nuk ka pasur persona dhe mendohet se shkak i fundosjes ka qenë futja e ujit nga poshtë jahtit, në një nga tapat kryesore të tij.