Vendosni fjalën kyçe....

Tirana fiton ndaj Vllaznisë, Partizani barazon me Egantian


Tirana ka fituar sfidën ndaj Vllaznisë duke konfirmuar veten si skuadra më pranë fitores së titullit kampion në Superligën shqiptare.

Shkodranët shënuan të parët në sfidën e luajtur në Loro Boriçi me Aralican në minutën e 7 ndërsa barazimi për bardh e blutë erdhi vetëm dy minuta nga fundi i pjesës së parë me Ismajlgecin.

Goli i fitores për Tiranën u shënua nga Hoti në minutën e 70. Tirana shkon në kuotën e 56 pikëve në krye të tabelës ndërsa Vllaznia qendorn në vendin e katër me pikë të barabarta me Kukësin.

Në sfidën tjetër Partizani baazoi me rezultatin 2-2 me Egnatian.

Egnatia shënoi e para me Shytin në pjesën e parë ndërsa Partizani barazoi me Junior në minutën e 61’. Në minutën e 66 Marku u ndëshkua me karton të kuq duke lënë Partizanin me karton të kuq. Më pas në minutën e 89 Shtubina dyfishoi rezultatin për Egnatian dhe dy minuta më vonë Bitri do linte Partizanin me 9 lojtarë. Por në kohën shtesë Junior do shpëtonte Partizanin nga humbja dhe barazuar rezultatin dhe ndarë një pikë.