Vendosni fjalën kyçe....

Basha në mbledhjen e Këshillit Kombëtar: Kundërshtari i vetëm i opozitës është Rama


Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e Këshillit Kombëtar të thirru nga Kryetari Lulzim Basha.

Gjatë këtij takimi, Basha është shprehur se kundërshtari i vetëm i opozitës është kryeministri Edi Rama.

Dua t’ju falënderoj të gjithë që krah për krah me njëri tjetrin vazhdojmë të jemi bashkë, për demokratët, për Partinë Demokratike. Në këtë sallë janë burrat dhe gratë, vajzat dhe djemtë e Partisë Demokratike, që me përgjegjshmërinë që i kanë ngarkuar demokratët, kanë si mision të mbrojnë Partinë Demokratike dhe të luftojnë të vetmin kundërshtar që kemi Edi Ramën. Për fat të keq, një pakicë brenda nesh ka zgjedhur të na luftojë ne, demokratët”, raportohet të ketë thënë Basha në mbeldhje.