Vendosni fjalën kyçe....

Berisha: Nuk garova për PD-në sepse u shpalla “non grata” (Video)


Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi në emisionin Çim Peka Live se në zgjedhjet e qershorit për kryetar partie nuk garovi pasi ishte shpallur non grata.

Këtë gjë sipas tij e bëri sepse nuk donte të bënte njeriun që kërkonte strehë përveç strategjisë për ndjekjen në Paris në Gjykatë për shpifje.

Nuk kandidova sepse u shpalla “non grata” dhe unë nuk mund të bëja njeriun që po kërkon një strehë, përveçse strategjisë që kisha përcaktuar, Gjykatën në Paris për shpifje dhe transparencën kudo që mundesha.”, tha Berisha./Hashtag.al