Vendosni fjalën kyçe....

Derbi i Italisë përfundon në paqe, Milani dhe Juventusi ndajnë një pikë


Derbi i Milanos ka përfunduar në barazim 1-1.

Morata zhbllokoi sfidën që në minutën e 4, gol me të cilin përfundoi edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë Milani bëri gjithçka që të mos pësonte humbje në këtë sfidë me një Juventus në një formë jo të mirë në nisjen e Seria A.

Rebic barazoi shifrat në minutën e 76’ duke e mbyllur sfidën.