Vendosni fjalën kyçe....

“Gjykim i shpejtë e dënim me vdekje” – Thirrja e Trump pas plagosjes së policëve në shërbim


Presidenti amerikan Trump ka kërkuar dënim me vdekje për personin që plagosi dy oficerë policie në shërbim.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Los Angeles e dy policët janë në gjendje të rëndë në një spital të qytetit. Pas ngjarjes, qindra protestues u mblodhën para spitalit dukë thirrur se shpresonin që policët të vdisnin.

Trump theksoi se nëse oficerët e plagosur do ndërrojnë jetë, atëherë personit që i qëlloi duhet t’i bëhet një gjyq i shpejtë dhe të dënohet me vdekje.

Pamjet e publikuara nga policia, tregojnë një person të armatosur që i afrohet makinës së policisë më dy oficerët brenda duke i qëlluar pa paralajmërim apo provokim.

“Nëse ata vdesin, gjykim i shpejtë dhe dënim me vdekje për vrasësin.” shkroi Trump në Twitter të dielën.

“Është e vetmja mënyrë për ta ndaluar këtë.” – shtoi ai.