Vendosni fjalën kyçe....

Ministria jep të dhënat, 3 viktima e 151 raste të reja me koronavirus


Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 3 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit lidhur me Covid-19.

Në deklaratën e lexuar prej përfaqësueses së shëndetit publik, nga 824 testime të kryera së fundmi janë zbuluar 151 raste të reja.

Viktimat janë një 75 vjeçar dhe një 76 vjeçare nga Durrësi dhe një 91 vjeçar nga Tirana.

Për sa u përket personave që po kurohen në dy spitalet covid në Tiranë, të shtruar janë 198 pacientë, me 21 në terapi intensive prek të cilëve 4 janë të intubuar.