Vendosni fjalën kyçe....

Presidenti Ilir Meta dekreton datën 25 prill për zhvillimin e zgjedhjeve


Presidenti i Republikës pas konsultimit me partitë politike ka zgjedhur dekretimin e datës 25 prill për zgjedhjet parlamentare të vitit 2021.

Ditën e premte Kreu i Shtetit zhvilloi takime me Kryeministrin Edi Rama, kreun e opozitës Lulzim Basha, kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi dhe liderët e partive të tjera në vend.

Pas konsultimeve Meta vendos që data e zgjedhjeve të jetë 25 prilli, dita kur qytetarët do zgjedhin parlamentin e ri.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *