Vendosni fjalën kyçe....

Dhelpra kapet me koleksionin mbresëlënës të këpucëve në Berlin (FOTO)


Një dhelpër në një periferi të Berlinit është zbuluar me një koleksion të mahnitshëm këpucësh.
Për javë të tëra, banorët e Zehlendorf ankoheshin se një hajdut po u vidhte shuplakat dhe këpucët sportive nga kopshtet e tyre natën.

Më në fund dikush e kapi fajtorin “në flagrancë, duke mbajtur dy shapka ngjyrë blu në gojën e saj”, raporton e përditshmja Tagesspiegel.
Dhelpra kishte një grumbull prej mbi 100 këpucë.

Burri që zbuloi “hajdutin” kishte dyshuar se mund të ishte një dhelpër pasi e ngriti çështjen në një faqe në internet të lagjes dhe mori ankesa dhe nga vendasit e tjerë për një palë këpucë të humbura, ose një këpucë që u mungonin.
Fotot u publikuan në rrjet nga redaktori i Tagesspiegel, Felix Hackenbruch.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *