Vendosni fjalën kyçe....

Juventusi e Napoli luftojnë sonte për Kupën e Italisë, trofeu i parë sezonal


Dries Mertens ka zgjatur kontratën me Napolin, ekip për të cilin luan prej shumë sezonesh. Belgu e ka rinovuar atë deri në vitin 2022 me mundësinë e shtyrjes me një vit tjetër.

Prej kohësh flitej se rinovimi ishte vetëm formalitet duke qenë se palët e kishin arritur marrëveshjen me njëra-tjetrën.

Mbrëmjen e sotme Juventusi e Napoli diskutojnë finalen e Kupës së Italisë, trofeu i parë sezonal për secilin nga ekipet.

33-vjeçari është një nga lojtarët më të rëndëishëm të Napolit që prej ardhjes së tij dhe sot në mbrëmje do kërkojë trofeun.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *