Vendosni fjalën kyçe....

I dënuar me 12 vjet burg, arrestohet sarandioti i cili kërkohej prej 5 vitesh


Foto ilustruese

Policia ka arrestuar një 43-vjeçar në Sarandë, i cili ishte i shpakkur në kërkim për trafikim të lëndëve narkotike dhe ishte i dënuar me 12 vjet burg.

I arrestuari është Gladiol Metushaj, 43-vjeçari i cili dyshohet se është autori i 5-të i ngjarjes së ndodhur më 19 mars të vitit 2015, ku u kapën 30 kilogramë drogë si çokollatë.

DETAJET E POLICISË

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, krahas angazhimit maskimal për monitorimin e zbatimit të masave, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, vijojnë punën intensive për goditjen e paligjshmërisë, kapjen e personave që qarkullojnë me armë dhe personave në kërkim.

Seksioni i Hetimit të Krimeve pranë Komisariatit të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me strukturat e narkotikëve pranë DVP Vlorë, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative, ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Kanina”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim kombëtar, Gladiol Metushaj, 43 vjeç, banues në Sarandë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi Gjykata e Apelit Vlorë, me vendim të formës së prerë, e ka dënuar me 12 vite burg, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

43-vjeçari është autori i 5-të i ngjarjes së ndodhur më 19 mars të vitit 2015, në lagjen “4 Heronjtë”, Vlorë, ku u kap një sasi lënde narkotike 30 kg, e llojit çokollatë, ngjarje për të cilën u kapën dhe arrestuan në flagrancë dhe 4 shtetas të tjerë.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *