Vendosni fjalën kyçe....

Greqi: 32 vitkima dhe 1061 të infektuar me koronavirus


Numri i personave që kanë humbur jetën në Greqi si pasojë e koronavirusit ka shkuar në 32.

Sikurse bëjnë të ditur mediat greke numri i personave të infektuar ka shkuar në 1061, ku 95 raste janë evidentuar vetëm sot.

Ndërkohë që numri i viktimave dhe infektuarve rritet Greqia, po aplikon masa shtrënguese.

Mëngjesin e ditës së sotme qytetarët grekë nxituan të mbanin radhën në supermarkete, për tu furnizuar me ushqimet e nevojshme.

Fakti që shumë po punojnë çdo ditë, për të qëndruar mbyllur nesër ka shkaktuar radhë të mëdha jashtë dyqaneve.

Qytetarët prisnin me durim të pajisur me maska ​​dhe doreza derisa të vinte dikush që ti thërriste për të hyrë në supermarkete, në mënyrë që të mos tejkalonte numrin e klientëve të parashikuar nga udhëzimet përkatëse për mbrojtjen tonë kundër koronavirusit.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *