Vendosni fjalën kyçe....

2 raste të reja në Kosovë, shkon në 24 numri i të prekurve nga Covid-19


Dy raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Kosovë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 24.

Sipas njoftimit zyrtar, ditën e sotme në Kosovë janë testuar 77 persona prej të cilvëve dy kanë rezultuar të prekur me Covid-19, shkruan Lajmi.

Njoftimi

DY RASTE TË KONFIRMUARA ME COVID-19!

Komunikatë për media (testimi i dytë)

Sot me 20.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 77 mostra të dyshimta për virusin SARS-CoV-2 dhe dy prej tyre janë pozitive.

Të dy rastet pozitive janë raste kontakti, njëra prej tyre, me vendbanim në Suharekë ,e gjinisë femër, 53 vjeçare dhe tjetri me vendbanim në Gjakovë i gjinisë mashkullore i moshës 43 vjeçare.

Nga data 08.02.2020 deri me 20.03.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 417 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre, gjithsej njëzet e katër raste kanë rezultuar pozitive.

QËNDRONI NË SHTËPI, KJO UA SHPËTON JETËN! MBANI DISTANCË SOCIALE PËR 2 METRA! NA NDIHMONI PAK QË TË JU NDIHMOJMË SHUMË! Ju faleminderit për mirëkuptim!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *