Vendosni fjalën kyçe....

“Airbus” prezanton “skifterin”, modelin e avionit që nuk është parë deri sot


Kompania gjigante e prodhimit të avionëve, Airbus, ka prezantuar skicën e modelit të avionit të ardhshëm që ngjason në fakt me një skifter.

Modeli demonstrues prej dy metrash, i shfaqur në ‘Singapor Air Show’ të martën, tregon pamjen që pritet të ketë mjeti i ri ajror që do përdoret nga kompania.

Ai është quajtur ‘Maveric’ dhe është provuar në qershor të vitit të kaluar në Francë e pritet të nisë fluturimet në tremujorin e dytë të vitit 2020.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *