Vendosni fjalën kyçe....

Sulmi me thikë në Londër, humbin jetën në spital dy persona


Dy civilë raportohen të vdekur pas një sulmi me thikë afër ‘London Bridge’, në atë që policia e quajti një incident terrorist. Sulmuesi u qëllua për vdekje nga policia në vendngjarje.

Sulmuesi goditi me thikë një numër njerëzish në afërsi të Urës së Londrës të premten pasdite, njoftoi Policia Metropolitane e Londrës. Duke cituar burime anonime, ‘BBC’ më vonë shtoi se dy nga ata që ishin qëlluar me thikë kishin vdekur.

Sulmuesi u rrëzua në tokë nga kalimtarët dhe u qëllua për vdekje nga policia. Zyrtari më i lartë kundër terrorizmit në Britani, Neil Basu, u tha gazetarëve se incidenti po trajtohej si një sulm terrorist dhe se i dyshuari kishte veshur një jelek eksploziv mashtrimi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *