Vendosni fjalën kyçe....

Kush e kishte menduar që “Aston Martin” do hidhte në treg një SUV 190 mijë dollarësh


‘Aston Martin’ zbuloi SUV-in e tij të parë të martën në Los Angeles dhe në një ngjarje të njëkohshme në Pekin.

Ndërmarrja britanike e makinave sportive bashkohet me një listë të gjatë të markave, përfshirë ‘Lamborghini’, ‘Bentley’ dhe ‘Rolls-Royce’, për të cilat një SUV do të kishte qenë dikur i paimagjinueshëm, por tani është një realitet.

Me ‘DBX’, ‘Aston Martin’ shpreson të zgjerojë tërheqjen e markës së saj përtej tifozëve të makinave sportive të cilët janë të gatshëm të sakrifikojnë prakticitetin për stilin dhe performancën.

Në Shtetet e Bashkuara, çmimet për ‘DBX’ do të fillojnë me rreth 190,000 dollarë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *