Vendosni fjalën kyçe....

Goditja me makinë e ish-zv.drejtorit të Policisë së Elbasanit, shpallet i pafajshëm Suel Çela


Gjykata e Krimeve të Rënda ka shpallur të pafajshëm Suel Çelën, një nga të akuzuarit për incidentin pranë tregut të Elbasanit, ku u përplas makina e izh-zv.drejtorit të Policisë së Elbasanit, Gjergj Oshafi.

Çela akuzohej për goditje të punonjësit të policisë.

Gjykata vlerësoi se në makinën tip ‘Audi’ që goditi mjetin e policisë ishte Enea Bekteshi i cili është dënuar me 6 vite burg për incidentin e rëndë.

Gjykata dënoi me 5 vite burg edhe Klement Xhaferrin për armëmbajtje pa leje dhe largim nga vendi i vuajtjes së dënimit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *