Vendosni fjalën kyçe....

U maskua si e bija për t‘u arratisur nga burgu në Brazil, por e kapin në dalje


Një drejtues bande në Brazil  u përpoq të arratisej nga burgu duke u veshur si vajza e tij, kur ajo e vizitoi atë pas hekurave dhe duke dalë në derën kryesore të burgut në vendin e saj.

Por zyrtarët e burgut thanë se nervozizmi i shfaqur nga Clauvino da Silva, i njohur gjithashtu si “Shorty”, ndërsa ai u përpoq të arratisej e tradhëtoi.

Plani i tij ishte të linte vajzën e tij 19-vjeçare brenda burgut. Policia po shikon rolin e saj të mundshëm si bashkëpunëtore në përpjekjen e dështuar të arratisjes nga e shtuna nga burgu Gericinó.

Sekretari i Shtetit i Administratës së Burgut në Rio publikoi disa fotografi ku tregohej da Silva i maskuar si një vajze me një maskë silikoni dhe paruke me flokë të gjatë të errët, i veshur me xhinse të ngushta dhe një këmishë rozë.

Autoritetet thanë se da Silva ishte pjesë e udhëheqjes së Komandës së Kuqe, një nga grupet më të fuqishme kriminale në Brazil që kontrollon trafikun e drogës në një pjesë të madhe të Rios.

Pas ofertës së dështuar për arratisje, da Silva u transferua në një burg të sigurisë së lartë e do përballet me dënim të ashpër.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *