Vendosni fjalën kyçe....

Isa Mustafa rizgjidhet në krye të LDK-së, një urim nga Basha


Isa Mustafa është rizgjedhur sot në krye të LDK-së në Kosovë. Në fjalimin e tij të parë, Mustafa tha se partia e tij nuk do të bënte koalicion me Partinë e Kadri Veselit.

 “S’bëjmë koalicion me PDK’në. Këtë pyetje as mos e bëni”, ka thënë Mustafa, në konferencën e parë si Shef i ri i LDK’së.

Mustafa tha se s’ka marrëveshje të brendshme për kandidatin për Kryeministër nga LDK-ja. Ai shtoi se kandidati për Shef të Qeverisë do të jetë ai që ka përkrahjen më të madhe dhe që e përfaqëson vullnetin e qytetarëve.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka uruar Isa Mustafën për rizgjedhjen si lider i LDK-së.

“Urimet më të mira mikut tim @IsaMustafaKS për rizgjedhjen në krye të LDK. Në emrin tim dhe të @pdshqiperi i uroj suksese bashkë me LDK në sfidat për zhvillimin ekonomik, forcimin e shtetit të Kosovës dhe integrimin euroatlantik të saj.”, shkruan Basha.

Mustafa tha sot se shumë shpejt do të shpërndahet edhe Parlamenti i Kosovës.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *