Vendosni fjalën kyçe....

Stuhi dhe tornado në Gjermani, moti i keq shkakton dëme


Në Berlin, një makinë është kthyer përmbys, dhe çatia e një ndërtese është shkatërruar nga një tornado në veri perëndim të Gjermanisë.

Qytetarët e Bocholtit ishin dëshmitarë të kushteve të këqija të motit, mëngjesin e kësaj të mërkure.

Era frynte nga 181 deri në 253 km/orë, sipas informacionit të dhënë nga shërbimet meteorologjike në Gjermani.

Në total nëntë shtëpi janë dëmtuar dhe rreth 100 pemë janë asgjësuar.

Një makinë është goditur nga era e fortë dhe është hedhur 10 metra në ajër, si dhe makina të tjera të parkuara pranë janë dëmtuar.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *