Vendosni fjalën kyçe....

Pompeo takim me Merkel, i pari u anulua


Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të takohet me Kancelaren gjermane, Merkel, më 31 maj.

Vizita vjen pas anulimit të një tjetër takimi që ishte parashikuar më herët por nuk u zhvillua për shkak të një vizite të paplanifikuar në Irak. Lajmi është dhënë nga një zëdhënëse e qeverisë gjermane.

Zëdhënësja shtoi se Merkel do të theksojë në bisedime se tensionet me Iranin lidhur me programin e saj bërthamor dhe rolin në Lindjen e Mesme duhet të zgjidhen në mënyrë paqësore, raportoi “Reuters”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *