Vendosni fjalën kyçe....

Grabitja në Rinas, ndalohet një person në Elbasan


Një person është ndaluar në Elbasan pasi dyshohet si pjesëmarrës në grabitjen e ndodhur në Rinas para 3 ditësh.

Personi i ndaluar është me inicialet M.H., ndërsa identiteti i plotë nuk jepet ende.

Grabitja ndodhi në orën 15:00 të së martës ku disa persona të armatosur u futën brenda pistës së aeroportit të Rinasit dhe grabitën disa milionë euro.

Një nga personat e dyshuar për grabitjen, Admir Murataj, u gjet i vrarë pranë vendit të ngjarjes në rrethana ende të paqarta.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *