Vendosni fjalën kyçe....

Napoli dhe Chelsea një hap drejt kualifikimit për në fazën tjetër të Europa League


Kanë përfunduar edhe ndeshjet e dyta mbrëmjes në Europa League.

Chelsea ka fituar me rezultatin 3-0 përballë Dinamo Kievit, duhet hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në çerekfinale të këtij kompeticion.

Golat për londinezët i shënuan Pedro (17’), Willian (65’) dhe Hudson-Odoi (90’).

Ndërsa edhe Napoli mori një fitore të rëndësishme 3-0 ndaj Salzburgut, me Hysajn që luajti 90 minuta si titullar.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Milik (10’), Ruiz (18’) dhe autogoli i Onguene (58’).

Duelet e kthimit aty ku do vendosen fatet e kualifikimit do të luhen javën e ardhshme më 14 mars.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *