Vendosni fjalën kyçe....

Shërbyesja ngelet tre ditë brenda ashensorit, shpëton mrekullisht


Një grua është shpëtuar pasi kaloi një fundjavë të tërë të bllokuar në ashensorin e punëdhënësit të saj.  Gruaja, e cila raportohet se është 53-vjeçarja Marites Fortaliza, hyri në ashensor në lagjen Manhattan në pronësi të bankierit të investimeve Warren Stephens të premten në mbrëmje. Zjarrfikësit iu përgjigjën thirrjes së urgjencës të hënën në ora 10:00, pra tre net pasi ajo kishte ngelur brenda në ashensor. 

Tashmë 53-vjeçarja është në spital dhe po mjekohet pasi ishte hidratuar dhe nuk ishte ushqyer.   Ajo ka qenë një anëtar i vlerësuar i familjes së shtrirë në Stephens për 18 vjet dhe një anëtar i familjes e shoqëroi atë në spital. Stephens është kreu i Stephens Inc, një bankë investimi me bazë në Little Rock, Arkansas.

Autoritetet thanë se Fortaliza ishte bllokuar në mes të katit të dytë dhe të tretë të shtëpisë, në anën e Lindjes së Epërme të qytetit pranë Central Park. Familja ishte jashtë gjatë fundjavës dhe askush tjetër nuk ishte në shtëpi, ndërsa Fortaliza ishte duke punuar. Shkaku i incidentit tani është nën hetim.

Burimi: BBC


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *