Vendosni fjalën kyçe....

(VIDEO) Banorët e Shkodrës në protestë kundër Ramës, bllokojnë rrugën hyrëse të qytetit


Edhe ditën e sotme qytetarët e Shkodrës janë ngritur në protestë. Dhjetra qyetarë po protestojnë në mbështetje të studentëve, për çmimin e naftës si dhe për dëmshpërblimin që nuk kanë marrë, nga përmbytjet e vitit të kaluar.

Me thirrje për kushte më të mira, uljen e çmimit të karburantit dhe kundër qeverisë Rama, protestuesit kanë bllokuar rrugën në hurje të qytetit edhe pse shiu vazhdon të bjerë. 

Një tjetër protestë po zhvillohet në aksin Korçë-Kapshticë ku banorët e Devollit po protestojnë kundër qeverisë Rama. Aya shprehet se prodhimet e tyre i kanë hedhur në rrugë pasi nuk u janë shitur. 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *