Vendosni fjalën kyçe....

Studentët dhe gjimnazistët e Korçës “pushtojnë” rrugët, bllokohet qarkullimi drejt Tiranës (Video)


Qindra studentë të Universitetit të Korçës kanë bllokuar rrugën që lidh qytetin me Tiranën.

Ata po zhvillojnë një protestë masive duke iu bashkuar studentëve që protestojnë në universitetet e tjera të vendit, Tiranë, Shkodër, Gjirokastër, Elbasan, Durrës e Sarandë.

Studentët kërkojnë miratimin e tetë kërkesave që kanë paraqitur prej shumë ditësh tashmeë, ndërsa kanë refuzuar çdo ftesë të kreut të qeverisë për bisedime.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *