Vendosni fjalën kyçe....

Enkelejd Alibeaj dorëzon në Kuvend kërkesën për t’u larguar nga grupi parlamentar i PD-së


Deputeti Enkelejd Alibeaj ka depozituar në Kuvend kërkesën për të mos qenë pjesë e grupit parlamentar të Partisë Demokratike.

Pas humbjes së vulës prej grupimit të Bashës ku bën pjesë, Alibeaj lajmëroi edhe më herët se nuk do të jetë pjesë më e Partisë Demokratike, pasi vula dhe logo iu dhanë tashmë Sali Berishës.

Basha tashmë ka shpallur një emër të ri për grupimin e tij e cila quhet ‘Demokratët Euroatlantikë’.