Vendosni fjalën kyçe....

Tirana eliminon Teutën me penallti dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë


Në çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë, Tirana siguroi një vend në gjysmëfinale duke eliminuar Teutën në një ndeshje dramatike në “Elbasan Arena”. Edhe pse ndeshja mbaroi 0-0 në kohën e rregullt dhe as në shtesë nuk u shënua gol, Tirona triumfoi në “ruletën e penalltive” me rezultatin 6-5.

Ndeshja nisi mirë për Teutën, me Peposhin që e çoi ekipin e tij në epërsi duke shënuar një penallti në minutën 90+8, por Tirana arriti të barazojë në kohën shtesë me një gol të Nikqit.

Pas një loje të ashper dhe pa gola në shtesë, loja u vendos në penallti, ku Tirana doli fituese 6-5.

Heroi i bardhebluve ishte portieri Leon Kozi, i cili priti dy penallti dhe ndihmoi Tiranan të kualifikohej në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.