Vendosni fjalën kyçe....

Vodhi 800 bileta të provonte fatin, gruaja del huq


Një grua ruse që shiste bileta lotarie ishte aq e impresionuar nga fitorja e madhe e një blerësi sa vendosi të vidhte rreth 800 bileta prej tyre për vete, sipas policisë.

Krimi i dyshuar ka ndodhur në qytetin Torzhok në rajonin Tver rreth 200 km në veriperëndim të Moskës, njoftoi të enjten zyra rajonale e Ministrisë së Brendshme.

Hetuesit thonë se e dyshuara 19-vjeçare u akuzua për dëmin prej 1,800 dollarësh gjatë disa ditëve.

Fillimisht nisi me vetëm një grusht biletash që gruaja dyshohet se i vodhi punëdhënësit për të provuar fatin. Pavarësisht se u përpoq vazhdimisht, ajo nuk arriti të fitonte çmimin e madh që kishte shpresuar të kapte. Ajo tani përballet me deri në dy vjet burg për përvetësim e vjedhje.

Autoritetet nuk specifikuan se cilën lotari ka luajtur gruaja apo shumën që mund të kishte fituar. Fitorja më e madhe e këtij lloji në Rusi u raportua prillin e kaluar dhe arriti në 50 milionë rubla, ose 550,000 dollarë.