Vendosni fjalën kyçe....

Pamje të rënda/ Rrufeja godet lojtarin në fushë, ndërron jetë në spital (Video)


Në një skenë të tmerrshme, turmat e tifozëve panë një rrufe të madhe që godiste lojtarët e futbollit në një ndeshje futbolli.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Santo Antonio da Platina, Brazil, duke e mbushur fushën me lojtarë të rrëzuar dhe zyrtarë që nxitonin për t’i çuar të gjithë në një mjedis të sigurt passi nga çasti në çast mund të kishtë një tjetër rrufe.

Sipas policisë lokale, një lojtar, 21-vjeçari Caio Henrique de Lima Goncalves, u transportua në spital, por më vonë vdiq nga plagët e tij dhe gjashtë të tjerë kanë qenë nën vëzhgimin mjekësor në gjendje jo të mirë.