Vendosni fjalën kyçe....

Tre turistë britanikë të zhdukur pasi varka në Egjipt mori flakë me 27 persona në bord


Ekipet e shpëtimit po kërkojnë për tre turistë britanikë që janë zhdukur pasi një zjarr shpërtheu të dielën në varkën me të cilën po udhëtonin në Detin e Kuq egjiptian, sipas gazetës shtetërore të lajmeve Al-Ahram.

Varka turistike mbante 27 persona, duke përfshirë 15 turistë anglezë, në brigjet e qytetit Marsa Alam, sipas Al-Ahram, raporton CNN.

Një zëdhënës i Zyrës së Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar (FCDO) tha në një deklaratë të dielën se ata janë “në kontakt me autoritetet lokale” dhe po mbështesin shtetasit britanikë të përfshirë.

Incidenti vjen vetëm disa ditë pasi plazhet u mbyllën në resortin Hurghada në Detin e Kuq, pasi një rus u vra nga një sulm peshkaqeni.