Vendosni fjalën kyçe....

“Nuk jam bankë”-Mbreti Charles refuzon kërkesën e të birit për vendosjen e Meghan Markle në listëpagesa


Marrëdhënia e tensionuar mes mbretit Charles, Princit Harry dhe Meghan Markle tregohet nga zbulimet e reja të përfshira në librin e redaktorit mbretëror Robert Jobson “Mbreti ynë”.

Sipas autorit të librit, Princi Harry u tërbua kur babai i tij refuzoi të vendoste Meghan Markle në listën mbretërore të pagave.

“A je i sigurt?” e pyeti Princi William Harry-n, kur i tregoi planet e tij për t’u martuar me aktoren amerikane. Menjëherë, babai i tij e bëri të qartë se ai nuk mund ta përfshinte Meghan në listën e pagave të familjes mbretërore. Dhe kjo për shkak se lista e pagave ishte përballur nga familja gjithnjë në rritje e Camilla dhe William. “Kjo e tërboi Harry-n,” shkruan Jobson, sipas një fragmenti nga libri i tij i marrë nga Daily Mail.

Princi i atëhershëm i Uellsit nuk iu përgjigj telefonatave të djalit të tij, i cili e shau dhe këmbënguli në kërkesën e tij.

“Kur Mbretëresha e pyeti Charlesin pse refuzoi, ai i tha se nuk ishte një bankë”, shkruan Jobson.

Sipas autorit, të gjitha incidentet që Princi Harry dhe Meghan përmendin publikisht, si përleshja e aktores me Kate Middleton në prag të dasmës së saj, morën përmasa më të mëdha në mendjet e tyre për shkak të mohimit të Charles.

Në të njëjtën kohë, Princi Harry kishte ndjenjën se William nuk ishte pozitiv për Meghan Markle, pasi besonte se lidhja e tyre ishte një “romancë e stuhishme”, e cila do të zgjaste pak. Ndërkohë, Meghan e ka konsideruar Kate “të largët” që kur u takuan për herë të parë.

Mbretëresha Elizabeth e pakënaqur

Por ankesat publike të Harry dhe Meghan përfundimisht bënë që Mbretëresha Elizabeth të zhgënjehej. Sigurisht, gjërat u përkeqësuan pas intervistës së tyre të marsit 2021 me Oprah Winfrey.
Mbretëresha e konsideroi sjelljen e Sussexes si “mjaft të çmendur”, thotë Jobson. Më vonë ai arriti në përfundimin se dashuria e Harry për gruan e tij “e turbulloi gjykimin e tij”.