Vendosni fjalën kyçe....

I riu përplas me motomjet këmbësoren në Vlorë, e moshuara përfundon në spital


Një aksident ka ndodhur në mëngjesin e Krishtlindjeve në Vlorë. Sipas Policisë, një 30-vjeçari me motomjet ka përplasur një këmbësore të moshës 63-vjeçare. E plagosura është dërguar në spital ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa motoristi është shoqëruar në komisariat.

“Rreth orës 09:35, në vendin e quajtur ‘Kapelja’ shtetasi A. M., 30 vjeç, duke drejtuar motomjetin, ka aksidentuar shtetasen V. H., rreth 63 vjeçe, këmbësore në rrugë, e cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi i motomjetit u shoqërua në Komisariat, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme për aksidentin.”– bën me dije Policia në një njoftim për mediet.