Vendosni fjalën kyçe....

Një burrë sulmon qendrën e emigrantëve në Britani, më pas vret veten


Një burrë ka hedhur bomba me benzinë ​​dhe me fishekzjarre në një qendër emigrantësh në portin jugor anglez të Doverit dhe më pas vrau veten.

Sulmuesi u afrua me një automjet sportiv “SEAT” të bardhë. Ai doli dhe hodhi tre bombat me benzinë, njëra prej të cilave nuk shpërtheu.

Sipas Reuters, më pas ai shkoi me makinë në një pikë karburanti aty pranë, lidhi një lak të improvizuar rreth qafës së tij, e lidhi në një shtyllë metalike dhe u largua duke vrarë veten.

Policia nuk ishte në gjendje të konfirmonte raportet se i dyshuari kishte vdekur dhe tha se hetimet janë duke vazhduar. Nathalie Elphicke, deputetja konservatore për Dover, tha se ishte “thellësisht e tronditur” nga incidenti.

Incidenti vjen pasi pothuajse 1 mijë emigrantë mbërritën në Britani pasi kaluan Kanalin të shtunën.