Vendosni fjalën kyçe....

Befasia në minutat e fundit të merkatos, Griezmann rikthehet te Atletico Madrid


Derisa të gjitha mediat prisnin një kalim të Mbappes në Real Madrid, loja në merkato sonte është luajtur në anën tjetër.

Barcelona që në orët e pasdites filloi bisedat me Atletico Madrid që ta shesë Antoine Griezmann.

E sipas gazetarit dhe ekspertit të merkatos në Sky Sports dhe The Guardian, Fabrizio Romano marrëveshja sapo është arritur.

“Antoine Griezmann është kthyer në Atletico Madrid, u kry! Marrëveshja është kompletuar me Barcelonën. Huazim deri në qershor 2022 me opsion blerjen për 40 milionë euro”, ka shkruar ai.

Griezmann ka marrëveshje edhe dy vite plus një vit opsion për zgjatje. Ai kthehet në Atletico. Lëvizja më befasuese e ditës.