Vendosni fjalën kyçe....

Real Madrid dhe Man.City kalojnë në gjysmë finale të Ligës së Kampionëve


Real Madrid dhe Manchester City janë dy gjysmëfinalistet e dyta të Ligës së Kampionëve.

Në ‘Anfield Road’ sfida përfundoi në barazim të bardhë pa gola , ndërsa Real kaloi falë fitores 3-1 në Spanjë.

Në sfidën tjetër, Dortmund në Gjermani kaloi e para në avantazh me supergolin e 17-vjeçarit anglez Jude Bellingham, por në pjesën e dytë të besuarit e Guardiolas përmbysën gjithçka me penalltinë e Mahrez dhe golin e Foden.

Në gjysmëfinale janë dy skuadra anglezet të Chelsea dhe Manchester City, spanjollët e Real Madrid dhe francezët e PSG.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *