Vendosni fjalën kyçe....

Të shtëna me armë në një dyqan ushqimesh në Kolorado, vriten 10 persona


Dhjetë njerëz janë vrarë pas një sulmi me armë në një dyqan ushqimesh në Kolorado, në SHBA.

“Zemrat tona për të gjitha familjeve të prekura. Ka 10 viktima”– tha Shefi i Policisë, Maris Herold në një konferencë shtypi të hënën në mbrëmje, disa orë pasi një person shkoi i armatosur në një supermarket të “King Soopers”.

Midis viktimave ishte edhe një officer policie Eric Talley, i cili ishte i pari që iu përgjigj raporteve për një person të armatosur në dyqan. Herold e quajti sjelljen e oficerit një “veprim heroik”.

Prokurori i Qarkut të Boulder, Michael Dougherty gjithashtu e vlerësoi oficerin. Emrat e viktimave të tjera nuk janë bërë të ditur, pasi policia ende duhet të njoftojë të afërmit e tyre.

Një i dyshuar është marrë në paraburgim ndërsa po mjekohet për një lëndim. Policia nuk pranoi të identifikonte të dyshuarin.

Në mediet lokale, më herët u tregua një burrë që po largohej nga vendi i të shtënave me pranga. Ai ishte pjesërisht i zhveshur dhe i përgjakur.

Ende asnjë motiv për të shtënat nuk është përcaktuar.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *