Vendosni fjalën kyçe....

Rikthehen “telashet e vjetra” për Benzema, do përballet në gjykatë për skandalin e videos seksuale me Valbuena


Sulmuesi i Real Madrid Karim Benzema do të përballet me gjyqin për përpjekje për shantazh në një çështje të lidhur me një video me përmbajtje seksuale me ish-shokun e tij të skuadrës në Francë, Mathieu Valbuena, thanë të enjten prokurorët francezë.

Benzema, 33 vjeç, i cili nuk është grumbulluar për kombëtaren e gjelave që kur çështja doli në dritë në 2015, akuzohet se ka paguar individë për të zhvatur para nga Valbuena duke kërcënuar se do bënte videon publike.

Sulmuesi francez argumenton se një oficer policie përdori metoda të pandershme për ta tërhequr atë në këtë çështje.

Valbuena, i cili tani luan për klubin grek Olympiakos, mori një telefonatë nga një shantazhues i cili kërcënoi se do të publikonte videon dhe kontaktoi policinë.

Benzema ka shënuar 261 gola për Realin që kur u bashkua me gjigantët spanjollë në 2009.

Ai dhe Valbuena ishin shokë të ekipit ndërkombëtar në kohën e skandalit dhe ishin në skuadrën e Francës për Kupën e Botës 2014 në Brazil.

Por as Benzema dhe as Valbuena nuk u zgjodhën nga trajneri Didier Deschamps për finalet e Euro 2016 në tokën në shtëpi në të cilën Franca u mund në finale nga Portugalia.