Vendosni fjalën kyçe....

Humbin jetën 11 persona në vend, zbulohen 786 raste të reja me Covid-19


11 persona kanë humbur jetën 24 orët e fundit në Shqipëri lidhur me Covid-19. Nga 2592 testime të kryera së fundmi janë zbuluar 786 të prekur nga koronavirusi i ri.

Viktimat janë sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, një 51 vjeçar dhe 64 vjeçare nga Shkodra, dy 62 vjeçar një nga Kavaja dhe një nga Vlora, një 65 vjeçar nga Kruja, një 69 vjeçar nga Berati, një 71 vjeçare nga Lushnja, një 74 vjeçar dhe një 75 vjeçar nga Fieri, një 81 vjeçare nga Gramshi, një 81 vjeçar nga Tirana.

Në tre spitalet covid në Tiranë janë shtruar 424 qytetarë nga të cilët 11 janë në terapi intensive me 4 të intubuar.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *