Vendosni fjalën kyçe....

Rama i përgjigjet Bashës për inceneratorët: Po ngatërron investimin privat me pagesën 29 euro


Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, lidhur me akuzat e këtij të fundit për inceneratorët.

Rama thotë se shtetet e tjera në Europë paguajnë 150 euro tonin e mbeturinave, ndërkohë që në Shqipëri pagesa është vetëm 29 euro. Ai shton se Shqipëria do pastrohet nga mbeturinat, do apo nuk do Lulzim Basha.

“Sipas Lulëzimit nuk duhen paguar plehrat që shkojnë në Sharrë po duhen bërë mal me re helmi mbi Kombinat! Vazhdon të ngatërrojë investimin privat me pagesën 29€ për ton nga shteti, kur në Europë shtetet paguajnë deri 150€ tonin për të njëjtën gjë! Çfarë mjerimi ky debat absurd!

Merren me nënën time të ndjerë dhe shajnë si të dehur, e kujtojnë se do gënjejnë shqiptarët duke ua bërë të bardhën të zezë me balonat tabake e tauke që i nxjerrin nëpër dyert e fushave sanitare sa në Sharrë e sa në Fier, për të recituar vjershat e mjerimit që në fakt e mishërojnë!

Duan s’duan Lulëzimi dhe balonat e tij Shqipëria do pastrohet nga malet e plehrave, Tirana, Durrësi, Elbasani, Fieri, Vlora e me radhë nuk do rë kthehen tek malet e plehrave të Saliut e të partisë që ka program rrënimin e rrëmujën në çdo fushë të jetës shqiptare”, shkruan Rama.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *