Vendosni fjalën kyçe....

Presidenca reagon ndaj Veliajt: Të na falë Ilir Vrenozi por është pak të thuash se e bën Marmalatë Fiku


Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës Ilir Meta, ka reaguar me ironi ndaj deklaratave që kryebashkiaku, Erion Veliaj duke i hapur sfidë për garimin për Bashkinë e Tiranës dhe e konsideroi si president që ka humbur fokusin.

Në postimin e tij në Facebook, Blushi shprehet se një kryebashkiak si Veliaj mundet dhe nga personazhi i njohur, Ilir Vrenozi, ku sipas tij është pak të thuash se e bën ‘Marmalatë Fiku’.  

Postimi i plotë i Tedi Blushit:

Të na falë Ilir Vrenozi, por fitorja e tij ndaj Lali Fikut është e padiskutueshme. I favorizuar nga emri, integriteti dhe popullariteti, “buldozeri” Vrenozi është pak të thuash se e bën Marmalatë Fiku. Pranoji transferimin e gjendjes civile në Tiranë dhe përballu me të, po je burrë!”, shkruan Tedi Blushi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *