Vendosni fjalën kyçe....

Kosova dhe Serbia ulen në bisedime të hënën, Lajçak: Asosacioni nuk do jetë sërish në tryezë


I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka bërë të ditur të enjten mbrëma se kryenegociatorët e palës kosovare dhe serbe do të takohen të hënën, për t’i vazhduar diskutimet rreth pretendimeve financiare dhe pronës.

Por, ai ka bërë të ditur ai përmes një shkrimi në Twitter, çështja e Asociacionit nuk do të jetë në rend ditë. Kjo shkaku që, si ka bërë të ditur ai, njëra palë nuk është e gatshme të diskutojë rreth kësaj çështjeje.

“Megjithatë, kjo çështje (Asociacioni) duhet të trajtohet në kuadër të një marrëveshjeje gjithpërfshirëse, ashtu si janë marrë vesh palët gjatë takimit të liderëve”, ka thënë ai.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *