Vendosni fjalën kyçe....

Teuta eliminohet nga Liga e Evropës, Granada i shënon katër gola


Teuta është eliminuar nga Granada në garën për një vend në grupet e Ligës së Evropës.

Durrsakët përballë ekipit të kampionatit spanjoll u treguan të pafuqishëm për ta vënë në vështirësi.

Spanjollët nuk diskutuan kualifikimin pasi filluan serinë e golave që në minutën e 5 me Soldadon. Pas 5 minutash shënuan sërish me Kenedy duke e mbyllur pjesën e parë në avantazh të 3 golave pasi në minutën e 31’ shënoi edhe Herrera.

Me fillimin e pjesës së dytë Herrera shënoi edhe golin e katërt dhe final.

Teuta në këtë sfidë u ndëshkua me karton të kuq pasi Beqja doli nga loja pas dy kartonëve të verdhë.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *