Vendosni fjalën kyçe....

Kukësi mundet nga Wolfsburgu, largohet nga kualifikueset e Ligës së Evropës


Wolfsburgu ka fituar me poker golash ndaj Kukësit për kualifikueset e Ligës së Evropës.

Me këtë humbje, Kukësi i jep lamtumirë tureve evropiane.

Golat për Wolfsburg u shënuan nga Weghorst, Laciroix, Weghorst dhe Mehmedi.

Në pjesën e parë Kukësi humbi një penallti me Rrocën që nuk e ekzekutoi si duhej.

Ditën e sotme Kukësi bëhet skuadra e tretë e kampionatit shqiptar që largohet nga kupat e europës.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *