Vendosni fjalën kyçe....

Niset drejt Tiranës e moshuara nga Durrësi me koronavirus


Është nisur drejt Tiranës e moshuara nga Durrësi  që ishte infektuar me koronavirus.

Ajo është nisur drejt Spitalit Infektiv, që është kthyer në karantinë poër trajtimin e rasteve që janë shtruar aty, me përjashtim të personave që janë vetëkarantinuar në banesa, raporton News24.

Deri tani në vend janë konfirmuar zyrtarisht 12 raste me koronavirus.

Dy rastet e para që erdhën nga italia ishin babë e bir dhe shtatë persona të familjes së tyre që kanë pasur kontakte me ta.

Një rast është konfirmuar në Durrës, një në Lushnjë dhe një tjetër rast i ri në Tiranë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *