Vendosni fjalën kyçe....

Hyn në lokal me armë dhe tmerron klientët, arrestohet 38-vjeçari në Durrës


Policia ka arrestuar një 38-vjeçar pasi ka hyrë me armë zjarri në lokal në Durrës, duke shkaktuar panik te të pranishmit, që më pas kanë lajmëruar dhe policinë.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në bashkëpunim me forcën “Shqiponjat”, pas telefonatës së marrë në sallën operative të DVP Durrës se në ambientet e një lokali ndodhej një person i armatosur, organizuan punën dhe menjëherë shkuan në adresën e dhënë nga qytetari.

Shërbimet e Policisë arrestuan në flagrancë shtetasin A. S., 38 vjeç, banues në Durrës, pasi pas kontrollit fizik të ushtruar ndaj këtij shtetasi, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë “Ekol”, të cilën e mbante pa leje.”- thuhet në njoftimin e policisë.

Ndaj 38-vjeçarit rëndon akuza për veprën penale “Armëmbajtje pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi deri në 7 vite burg.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *