Vendosni fjalën kyçe....

Grabitet kisha e Shën Thanasit në Korçë


Grabitet kisha e Shën Thanasit në Korçë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar kur persona të paidentifikuar kanë dëmtuar derën e pasme dhe kanë hyrë në kishë.

Autorët kanë shkatërruar dhe grabitur katër arka të lekëve të besimtarëve dhe një arkë të qirinjve.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për të identifikuar e kapur autorët.