Vendosni fjalën kyçe....

13 të plagosur në Stamboll, shoferi përplas autobusin e sulmon me thikë turmën (Video)


Policia turke ka ndaluar një burrë i cili akuzohet se përplasi autobusin e tij në një stacion autobusi të mbushur me njerëz në Stamboll dhe më pas sulmoi ata që u përpoqën ta ndalonin atë të largohej nga vendi i ngjarjes, duke plagosur 13 persona.

Sipas raportimeve, tre shtetas iranianë dhe dy fëmijë ishin midis atyre që u lënduan. I dyshuari 33-vjeçar goditi me thikë edhe një burrë, i cili u përpoq ta pengonte atë të ikte.

Videoja e marrë pas sulmit tregon punonjës të urgjencës dhe policinë në stacionin e autobusit. Disa njerëz janë ulur në trotuar, megjithëse është e paqartë nëse ata ishin midis atyre që u plagosën.

Policia është ende duke u përpjekur të zbulojë motivin për incidentin e rëndë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *