Vendosni fjalën kyçe....

Policia kap në Elbasan fishekë dhe granata të fshehura në arka


Një sasi arsenali me fishekë dhe granata është sekuestruar në Elbasan nga policia.

Arsenali është kapur në afërsi të fshatit Godolesh në një zonë të thellë.

Policia sekuestroi 15 arka me fishekë pistolete dhe automatiku si edhe 12 granata dore.

Njoftimi i policisë:

Sekuestrohet një arsenal me fishekë luftarakë e granata

Falë bashkëpunimit me qytetarët, zbulohet dhe sekuestrohet një arsenal municionesh luftarake.

Policia e Elbasanit , si rezultat i bashkëpunimit me qytetarët ka marrë informacion se në një zonë të thellë në afërsi të fshatit Godolesh, Elbasan, ndodhej një arsenal me municione luftarake.

Me marrjen e informacionit menjëherë është organizuar puna për krehjen e zonës.

Si rezultat i kontrollit të ushtruar u gjetën dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, 15 arka me municion luftarak, fishekë pistolete dhe automatiku si dhe 12 granata dore.

Nga veprimet e para dyshohet se si rezultat i kontrolleve të shtuara ditët e fundit nga Policia e Elbasanit në banesa, objekte të braktisura , magazina apo tunele, personat që mund ti kenë pasur këto municione i kanë fshehur në këtë zonë me qëllim shmangien e kontrollit të Policisë

Policia vijon hetimin për identifikimin dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *